Bemutatkozás

Brávácz Alexandra minősített mesteroktató, TFT-oktató, buddhista tanító, hatha jóga, női jóga, gerincterápiás jóga, Vinyasa Flow, gyerekjóga oktató, a jógaoktatóképzések egyik vezető oktatója

Az órádat hogyan jellemeznéd, milyen?

Elmélyült, biztonságos, szeretetteljes, érzelmi oldások jellemzik, mélyre megy.

Hogyan találtál a jógára?

A jógával először a Tan Kapuja Buddhista Főiskolán találkoztam, ahova vallásbölcselet-filozófia szakra jártam, lassan 20 éve.

Mit jelent neked a jóga?

Útközben levést. A jóga visszaadta nekem a hitemet az élet gyönyörűségében. Amióta jógázom, tisztábban rálátok késztetéseimre, hajlamaimra, így döntéseimet főleg nem automatizmusok, szokások határozzák meg. A jóga számomra a test, a lélek és a szellem egysége, egyfajta önterápia.

Mi a legfontosabb tanítás vagy tanács, amit adnál?

Tudatosítsd, hogy minden ami keletkezik, az el is múlik, minden a változásnak van kitéve, a te életednek is bármikor vége lehet, ezért egyetlen egy napot se tölts boldogtalanságban és felelőtlenül vagy haragban, mert nem tudhatod, mi lesz holnap és hogyan fognak mások emlékezni rád! Éld szenvedéllyel az életedet, de vezéreljen mindig a tudatosság. Merj gyenge lenni! Ne foglalkozz mások véleményével, ne akarj másoknak megfelelni. Találj valamit az életben, amiben egyedi tudsz lenni, ami nagyon jó tudsz lenni és amiben ki tudsz teljesedni! Soha ne hagyd abba a tanulást!

Mesélj magadról három érdekességet!

Berlinben nőttem fel, aztán Budapestre költözve jött az ELTE és a német szak, végül közgazdász lettem. Kalandos életem volt mindig is, egy Karib-tengeri szigeten, Dominikán, mint búvároktató dolgoztam. 17-szer költöztem eddig életemben.  Szerelmes vagyok a tengerbe.

Buddhista fogadalmat tettem, menedéket vettem, amikor egy új nevet kaptam az egyház vezetőjétől. A nevem Divjánnadá (Divya Nada), vagyis Égi étket adó.

Hogy fogja magát érezni a tanítványod az óra után?

Kicserélve, rálátva gyengeségeire és erősségeire és a változás útjára bátran rá mer lépni.

Ki van leginkább hatással rád?

A fiam és az öcsém. És persze a Megvilágosodott.

Kedvenc étel?

Szilvalekvár. Spárga. Eper. Friss füge. Burek. Inkább azt szeretem, ha valakinek szívvel-lélekkel elkészíthetem vagy ő elkészíti nekem,  akkor bármit megeszek (persze azt nem, aminek van szeme).

Kedvenc könyv?

Szabó Magda: Az ajtó és nagyon szeretem József Attilát.

Kedvenc film?

Rengeteg filmet imádok, elképesztő mennyiségű filmet láttam, és amit szeretek, azt ezerszer meg tudom nézni újra. Az európai filmeket szeretem, kevésbé a vígjátokat, hanem inkább a jó szívfacsarós drámákat vagy a francia vagy német romantikus filmeket. 🙂

A jóga mellett mit szeretsz csinálni, hogyan szeretsz kikapcsolódni, töltődni?

Az erődben barangolni, vagy elmenni úszni, szaunázni, masszíroztatni. 

Ha bárhova elutazhatnál 2 hétre vagy hosszabb időre, hova utaznál, és miért pont oda?

Indiába, egy asramba gyakorolni vagy egy buddhista elvonuló kolostorba, mondjuk Sri Lankára. De legalább három hónapra, nem csak két hétre.

Ha csak 2 hetem lenne, akkor tenger, Horvátország vagy Görögország, sziklás tengerpartra. És Hawaiira is nagyon vágyom, és Afrikába, a gorillákhoz, ja és Marakeshbe.

Bravacz Alexandra
Mitől más a női jóga és mi köze a Holdnak a ciklushoz, hogy jön ide az ájurvéda, hogyan zajlik a női ciklus
Ingyenes